Sedum Adolphii (SUKU-9096)

0,00
Fiyat : 15,99 TL(KDV Dahil)
{{ 'UrunDetay_ToplamStokAdedi' | translate }} : 98
Telefonla Sipariş

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

Saksı Yüksekliği : 7 cm

Saksı Çap: 9 cm

SEDUM ADOLPHII - GÜNEŞ SEDUMU

 

Genel Bilgi

 

Güney Afrika Cape Town bölgesinin kumsal alanlarında doğal yayılım gösteren bu tür, kuraklığa son derece dayanıklı bir bitkidir. Elips şeklinde açık yeşil yaprakları olan bu tür, güneşte büyüdüğünde turuncu ve sarı renge dönecektir.

 

Toprak Özellikleri:

 

Diğer tüm sukkulent türleri gibi iyi drene olabilen, perlit, kum ve torf içeren karışımlarda sağlıklı yetişme göstermektedir. Doğada hem asidik, hem alkali hem de nötr topraklarda büyüyebilen bu bitkinin toprak karışımında en dikkat edilmesi gereken nokta toprağın iyi drene olabilen özellikte olmasıdır.

 

Sulama :

 

Kurakçıl bir bitkidir, su konusunda son derece kaanatkardir ama bu hiç sulanmaması gerektiği anlamına gelmez. Kış ve sonbahar aylarında haftada bir kere, yaz ve ilkbahar aylarında haftada bir kere sulamak yeterli olacaktır. Bitkinin 2 haftada bir yapraklarının sprey ile sulanması bitkinin sağlıklı yaprak gelişimi için gereklidir. Sulama da kesinlikle aşırıya kaçılmamalı, toprak üzerinde hafif bir nem sağlamak yeterli  olacaktır.

 

Işık:

 

Bitki hem ışıklı ortamlarda, hem de yarı karanlık ortamlarda büyüyebilir. Işıklı ortamlarda yaprak rengi daha açık bir renk olacaktır